Race Results: Prairie XC Invite - Boys
 
Thursday, September 28, 2017
To View OVERALL and TEAM Results Visit: www.5Kevents.org/prairieXCinvite.htm
 
 
├»┬╗┬┐Division: JV
Place Time Pace Bib# Name/School Grade
    1 20:02.0  6:26.9    52 Steve Savos, The Prairie School 11
    2 20:03.1  6:27.3    53 Tarkan Fletcher, The Prairie School 10
    3 20:22.4  6:33.5    45 BENJAMIN YOUNGLOVE, Union Grove Union Hi 10
    4 20:28.4  6:35.4    56 George Williams, The Prairie School  9
    5 20:52.6  6:43.2    39 WILL BEHRENS, Union Grove Union High Sch 10
    6 20:58.6  6:45.1    55 Peter Hermann, The Prairie School  9
    7 21:07.5  6:48.0   703 Joshua Schaber, Dash  0
    8 21:44.5  6:59.9   704 Seth Holter, Dash  0
    9 21:59.4  7:04.7    42 RILEY MORRISON, Union Grove Union High S 10
   10 22:13.3  7:09.1    44 ZACH WASIELEWSKI, Union Grove Union High 12
   11 22:19.0  7:11.0    68 Isaiah Dussault, St. Anthony High School 11
   12 22:27.1  7:13.6    50 Austin Benton, The Prairie School 11
   13 22:30.9  7:14.8    43 MAYSON OVIDEO, Union Grove Union High Sc  9
   14 22:47.5  7:20.2    54 ZhiYu(Mark) Tao, The Prairie School 10
   15 22:58.6  7:23.8    65 Carlos Estrada, St. Anthony High School 12
   16 23:02.0  7:24.8   161 Guillermo Rodriquez, Union Grove Union H  0
   17 23:15.4  7:29.1    32 Ali  Amin, Salam School 12
   18 23:16.0  7:29.4    41 NICK MARTIN, Union Grove Union High Scho  9
   19 24:01.5  7:44.0    49 Rishi Avula, The Prairie School 11
   20 24:10.5  7:46.9    51 Dylan Kane, The Prairie School 11
   21 24:28.5  7:52.7    57 Patrick Wright, Messmer Catholic High Sc 10
   22 24:35.0  7:54.8    72 Edgar Santiago, St. Anthony High School  9
   23 24:40.0  7:56.4    35 Peter Innis, Brookfield Academy 11
   24 24:53.1  8:00.6    36 Xavier Nye, Brookfield Academy  9
   25 25:14.0  8:07.3   705 Theodore Flunker, Dash  0
   26 25:45.0  8:17.3    69 Michael Zambrano, St. Anthony High Schoo 11
   27 25:51.0  8:19.2    64 Sam Eligio, St. Anthony High School 12
   28 26:11.0  8:25.7    46 Adam Heaps, The Prairie School 12
   29 27:18.5  8:47.4    66 Jonathan Rodriguez, St. Anthony High Sch 12
   30 27:26.4  8:49.9   157 David Ruiz, St. Anthony High School  9
   31 27:39.1  8:54.0    71 Gabe Garcia, St. Anthony High School  9
   32 27:46.9  8:56.5    73 Sergio Toto, St. Anthony High School  9
   33 27:54.3  8:58.9    47 Jason Lewis, The Prairie School 12
   34 27:56.4  8:59.6    67 Saul Valdivia, St. Anthony High School 12
   35 28:04.5  9:02.2    70 Erik Ascencio, St. Anthony High School  9
   36 28:06.0  9:02.7    30 Julian  Maldonado, MKE College and Caree  0
   37 28:08.3  9:03.4   159 Kevin Valerio, St. Anthony High School  9
   38 29:40.4  9:33.1    37 Raj Singhal, Brookfield Academy  9
   39 30:16.1  9:44.6    63 Alexis Antemate, St. Anthony High School 12
   40 37:15.6 11:59.6    29 Dominic  Rodriguez, MKE College and Care  0
   41 40:56.3 13:10.6    31 William  Gonzalez, MKE College and Caree  0

Division: Varsity
Place Time Pace Bib# Name/School Grade
    1 17:53.5  5:45.6   147 Vincent Guardiola, The Prairie School 11
    2 18:03.9  5:48.9   146 Eli Vass, The Prairie School 12
    3 18:19.1  5:53.8   142 Matthew Attipetty, The Prairie School 12
    4 18:34.9  5:58.9   143 Harry  Bukacek Frazier, The Prairie Scho 12
    5 18:37.3  5:59.6   172 Brian Durbin, Dash  0
    6 18:40.8  6:00.8   145 Peter Lamberton, The Prairie School 12
    7 18:44.0  6:01.8   121 Nathan  Kustner, Brookfield Academy 12
    8 18:47.0  6:02.8   173 Caleb Schaber, Dash  0
    9 19:00.0  6:06.9   119 John  Pum, Catholic Central  0
   10 19:06.8  6:09.1   117 Sam  Henderson, Catholic Central  0
   11 19:13.3  6:11.2   133 Mason  Wagner, Racine Lutheran  12
   12 19:17.0  6:12.4   135 LUKE PETERSON, Union Grove Union High Sc 10
   13 19:19.8  6:13.3   174 Drake Hacker, Dash  0
   14 19:26.5  6:15.5   175 Vincent Maurer, Dash  0
   15 19:27.3  6:15.7   144 Henry Hua, The Prairie School 12
   16 19:28.5  6:16.1   148 Peter Vanko, The Prairie School 10
   17 19:38.0  6:19.2   134 Carter  Zawicki, Racine Lutheran  12
   18 19:45.3  6:21.5   122 Liam  Gill, Brookfield A 11
   19 19:50.5  6:23.2   176 Tim Kowalinski, Dash  0
   20 20:01.0  6:26.6   132 Luke  Schmierer, Racine Lutheran   9
   21 20:14.5  6:30.9   137 DREW VESELIK, Union Grove Union High Sch 10
   22 20:19.4  6:32.5   136 NICK ROBERS, Union Grove Union High Scho 12
   23 20:19.6  6:32.6   155 Luis Rock, St. Anthony High School 11
   24 20:23.8  6:33.9   124 Jack  Loomis, Brookfield Academ 12
   25 20:25.6  6:34.5   123 Ryan  Beckley, Brookfield Academ 10
   26 20:27.3  6:35.0   141 NATHAN MCMAHON, Union Grove Union High S  9
   27 20:30.3  6:36.0   152 Christian Day, St. Anthony High School 12
   28 20:38.0  6:38.5   140 COLLIN KRAVIG, Union Grove Union High Sc 11
   29 20:38.9  6:38.8   156 Christian Diaz, St. Anthony High School 10
   30 20:45.5  6:40.9   126 Ravi  Kodali, Brookfield Ac 12
   31 20:46.3  6:41.1   118 Conall  Lynch, Catholic Central  0
   32 20:47.6  6:41.6   151 Daniel Roberson, Messmer Catholic High S 12
   33 20:54.3  6:43.7   177 John Klaves, Dash  0
   34 20:57.9  6:44.9   138 HAYDEN DOMAGALSKI, Union Grove Union Hig  9
   35 21:02.0  6:46.2   178 Ben Hughes, Dash  0
   36 21:09.3  6:48.5   154 Jorge Moreno, St. Anthony High School 12
   37 21:10.3  6:48.9   150 Robert Knight, Messmer Catholic High Sch 12
   38 21:12.4  6:49.5   131 Joseph  Schmierer, Racine Lutheran   9
   39 21:20.5  6:52.2   158 Cristian Rosas, St. Anthony High School 10
   40 21:29.0  6:54.9   115 Nathan  Schmidt , Heritage Christian  9
   41 21:30.9  6:55.5   139 JOE JANDA, Union Grove Union High School  9
   42 21:34.0  6:56.5    59 Kavon Davison, Messmer Catholic High Sch 11
   43 21:42.0  6:59.1   153 Jose Flores, St. Anthony High School 12
   44 21:43.0  6:59.4   130 Jonathan  Rosborough, Racine Lutheran   9
   45 21:47.6  7:00.9    62 Dayshun KimKnighton, Messmer Catholic Hi 10
   46 22:11.6  7:08.6   128 Kody  Banse, Racine Lutheran  12
   47 22:16.3  7:10.1    60 Erick Rocha, Messmer Catholic High Schoo 10
   48 22:25.0  7:12.9   113 Erza King, Heritage Christian 11
   49 22:37.0  7:16.8   125 Sam  Weinberg, Brookfield Academy 11
   50 22:37.8  7:17.0    34 Drew Godsell, Brookfield Academy 12
   51 22:50.5  7:21.2   114 Pano  Tsiamis, Heritage Christian 11
   52 23:48.0  7:39.7   111 Samuel Castro , Heritage Christian 12
   53 25:35.9  8:14.4   116 Travis  McCraw , Heritage Christian  9
   54 29:41.6  9:33.5   112 Jesus Velarde, Heritage Christian 11
   55 36:47.8 11:50.7   129 Brandon  Dexter, Racine Lutheran  12